Čím podepisovat

Tell to other collectors your experience and tips with getting of new cards
Post Reply
User avatar
Spaceman
Administrátor
Administrátor
Posts: 2719
Joined: 27 Apr 2008, 11:18
Location: Kroměříž
Contact:

Čím podepisovat

Post by Spaceman »

Už dlouho řeším problém, čím si nechat podepisovat karty. Teď používám různobarevné tužky Centropen CD/DVD-Pen. Problém je, že se nechytí na všechny povrchy. Přemýšlím, že přejdu na tužky, které místo klasické náplně mají lak. Jsou sice dražší, ale je u nich zaručena přilnavost na většinu povrchů a dlouhá trvanlivost. Mohl by někdo doporučit nějakou konkrétní značku?
10 355 cards in collection
User avatar
Šlaušek
Guru fora
Guru fora
Posts: 406
Joined: 02 May 2008, 22:31
Location: Přerov - Czech Republic
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by Šlaušek »

Já si na podepisování vždycky beru Centropen-Permanent. Je to levná fixa a podpis na kartě vyrží fakt hodně 8-)
Šlaušek - collector of autograph cards,not only...
Motorsport-cards - Aktualizace každý týden! / Update every week!
http://www.motorsport-cards.estranky.cz
palasekmi

Re: Čím podepisovat

Post by palasekmi »

Já používám také Centropen na CD/DVD a zatim sem neměl prblém
sebloeb
Člen fora
Člen fora
Posts: 11
Joined: 07 May 2008, 18:27
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by sebloeb »

Já ničím , už je dostanu podepsaný v obálce do schránky .... :D
User avatar
pavelini
Začátečník
Začátečník
Posts: 21
Joined: 03 May 2008, 22:35
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by pavelini »

Já si je podepisuju normálním černým liháčem.A když to je ten jezdec nějaký můj kamarád tak poprosím o věnování.
jeda4
Začátečník
Začátečník
Posts: 28
Joined: 27 Apr 2008, 14:51
Location: Hvozdná / Zlín
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by jeda4 »

Já používám na podpisy lihové fixy, bohužel někdy se opravdu na některé povchy karet mají problém chytit, nejvíc mě to naštvalo, když mi Hirvonen podepisoval karty ve švédku a u některých to byl pořádný problém, aby ten podpis šel vůbec vidět.
Kubas
Člen fora
Člen fora
Posts: 1
Joined: 25 May 2008, 09:17
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by Kubas »

pár karet a neaký fotky sme si nechal podepisovat doplnovacím liháčem od Colli-Marker , nebo dobrý budou i ty fixi s barvou popisujeme s tím ve škole plechy a vydrží to an tom hodně a to jsou edding 750 mám doma černej a stříbnej :D
User avatar
Spaceman
Administrátor
Administrátor
Posts: 2719
Joined: 27 Apr 2008, 11:18
Location: Kroměříž
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by Spaceman »

Kubas wrote:pár karet a neaký fotky sme si nechal podepisovat doplnovacím liháčem od Colli-Marker , nebo dobrý budou i ty fixi s barvou popisujeme s tím ve škole plechy a vydrží to an tom hodně a to jsou edding 750 mám doma černej a stříbnej :D
Tak už mám doma bílý Edding 750. Příští víkend ho vyzkouším na Tišnově. Pokud se osvědčí, tak si pořídím i další barvy :twisted:
10 355 cards in collection
User avatar
Spaceman
Administrátor
Administrátor
Posts: 2719
Joined: 27 Apr 2008, 11:18
Location: Kroměříž
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by Spaceman »

Koupil jsem si v Tescu balení 4 barevných popisovačů Permanent od Centropenu. V dobré víře, že konečně pořádně vydrží, jsem si je vzal do Rakouska na podepisování karet a z hrůzou jsem zjistil, že píše jen červený :shock: Přitom po nákupu jsem je doma zkoušel a psaly všechny. Tak fakt nevím :o

A ještě jsem zapomněl podat report o výše zmiňovaném popisovači Edding, taky žádná sláva. Na některé karty chytl bezvadně, u ostatních jsem to musel řešit klasickou fixou.
10 355 cards in collection
User avatar
Šlaušek
Guru fora
Guru fora
Posts: 406
Joined: 02 May 2008, 22:31
Location: Přerov - Czech Republic
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by Šlaušek »

Spaceman wrote:Koupil jsem si v Tescu balení 4 barevných popisovačů Permanent od Centropenu. V dobré víře, že konečně pořádně vydrží, jsem si je vzal do Rakouska na podepisování karet a z hrůzou jsem zjistil, že píše jen červený :shock: Přitom po nákupu jsem je doma zkoušel a psaly všechny. Tak fakt nevím :o

A ještě jsem zapomněl podat report o výše zmiňovaném popisovači Edding, taky žádná sláva. Na některé karty chytl bezvadně, u ostatních jsem to musel řešit klasickou fixou.
A to se vyplatí :D Já podepisuji stále a pořád s klasickými CD/DVD fixami a nezaznamel jsem žádný problém. :shock:
Šlaušek - collector of autograph cards,not only...
Motorsport-cards - Aktualizace každý týden! / Update every week!
http://www.motorsport-cards.estranky.cz
User avatar
Šlaušek
Guru fora
Guru fora
Posts: 406
Joined: 02 May 2008, 22:31
Location: Přerov - Czech Republic
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by Šlaušek »

Dnes jsem se byl podívat do papírnictví,abych zjistil kolik takový Edding může stát,protože ho nejspíš budu "potřebovat",abych si nechal podepsat od Venci Pecha model jeho Focusu. Celkem dost mě zarazila cena. Budu se dlouho přemýšlet,jestli si to pořídím :D
Šlaušek - collector of autograph cards,not only...
Motorsport-cards - Aktualizace každý týden! / Update every week!
http://www.motorsport-cards.estranky.cz
User avatar
Spaceman
Administrátor
Administrátor
Posts: 2719
Joined: 27 Apr 2008, 11:18
Location: Kroměříž
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by Spaceman »

Šlaušek wrote:Dnes jsem se byl podívat do papírnictví,abych zjistil kolik takový Edding může stát,protože ho nejspíš budu "potřebovat",abych si nechal podepsat od Venci Pecha model jeho Focusu. Celkem dost mě zarazila cena. Budu se dlouho přemýšlet,jestli si to pořídím :D
Na kolik teda vyjde?
10 355 cards in collection
User avatar
Šlaušek
Guru fora
Guru fora
Posts: 406
Joined: 02 May 2008, 22:31
Location: Přerov - Czech Republic
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by Šlaušek »

Prodavačka říkala kolem 80 (!) Kč :shock:
Šlaušek - collector of autograph cards,not only...
Motorsport-cards - Aktualizace každý týden! / Update every week!
http://www.motorsport-cards.estranky.cz
User avatar
Šlaušek
Guru fora
Guru fora
Posts: 406
Joined: 02 May 2008, 22:31
Location: Přerov - Czech Republic
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by Šlaušek »

Tak jsem si dnes pořídil dvě nové fixy na podepisování. Přemýšlej jsem,že si koupím ten Edding,ale narazil jsem na Centropen,který je přibližně o 20Kč levnější. Doma jsem ho vyzkoušel,funguje na všechny povrchy a po zaschnutí se nedá sundat jinak než seškrabáním. Koupil jsem bílý lakový a pro jistotu ještě klasický černý lihový.

To je ten lakový:
Image
Šlaušek - collector of autograph cards,not only...
Motorsport-cards - Aktualizace každý týden! / Update every week!
http://www.motorsport-cards.estranky.cz
User avatar
Spaceman
Administrátor
Administrátor
Posts: 2719
Joined: 27 Apr 2008, 11:18
Location: Kroměříž
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by Spaceman »

Šlaušek wrote:Tak jsem si dnes pořídil dvě nové fixy na podepisování. Přemýšlej jsem,že si koupím ten Edding,ale narazil jsem na Centropen,který je přibližně o 20Kč levnější. Doma jsem ho vyzkoušel,funguje na všechny povrchy a po zaschnutí se nedá sundat jinak než seškrabáním. Koupil jsem bílý lakový a pro jistotu ještě klasický černý lihový.

To je ten lakový:
Image
Dej pak vědět, jak to dopadlo. Já jsem si dneska koupil klasické lihovky - černou a modrou, protože už mi stávající přestávají psát a nechci riskovat, že přestanou psát při podepisování.
10 355 cards in collection
User avatar
Šlaušek
Guru fora
Guru fora
Posts: 406
Joined: 02 May 2008, 22:31
Location: Přerov - Czech Republic
Contact:

Re: Čím podepisovat

Post by Šlaušek »

Rád bych oprášil toto téma. Máte nějaké nové objevy, čím podepisovat? Co nejlépe drží? Já jsem si nedávno pořídil lakovou fixu Shneider 271 a vyzkoušel jsem ji ve Šternberku na Winter trialu. Jejím "testmanem" se stal vítěz LeMans Gijs van Lennep. Podepisoval se na klasické, lesklé fotografie, což je podle mě nejhorší povrch na podepisování. Výsledek? Super-během chvilky zaschlé, drží perfektně a píše taky perfektně. Cena cca 50Kč.
Image
Šlaušek - collector of autograph cards,not only...
Motorsport-cards - Aktualizace každý týden! / Update every week!
http://www.motorsport-cards.estranky.cz
Post Reply

Return to “Experience with collecting”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests