Jak archivovat karty

Talking about everything
Post Reply
kalderon
Začátečník
Začátečník
Posts: 29
Joined: 09 May 2008, 22:18
Location: Stříbro
Contact:

Jak archivovat karty

Post by kalderon »

Zde můžete psát, jak skladujete své karty.
User avatar
pavelini
Začátečník
Začátečník
Posts: 21
Joined: 03 May 2008, 22:35
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by pavelini »

Já tu moji sbírku skladuji do krabici. :P nemuže se tam nic skr ;) čit
User avatar
Spaceman
Administrátor
Administrátor
Posts: 2719
Joined: 27 Apr 2008, 11:18
Location: Kroměříž
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by Spaceman »

Prakticky od začátku, co sbírám karty, použivám k archivaci pořadače velikosti A5. V nich mám karty rozděleny podle velikostí na klasické pohlednice (do jedné folie se vejdou 4 karty - viz. Gargulák), na rozměr 21*15 platí to stejné (jen se vejdou dva kousky - viz. Carlsson a Cederberg). Na atypické rozměry používám fotorožky a lepím je na tvrdý kus papíru (viz. Cederberg).
U každé země na začátku mám popis a velikost karet (viz. Německo). Je v tom větší přehled.

Image

Všechny pořadače mám uložené ve skříni v jedné polici, ale brzo to asi stačit nebude :D

Image

V poslední době tak tak stíhám karty skenovat a přidávat do seznamu, takže se mi pěkně hromadí kousky na zařazení. Každá z hromádek má zhruba 10 cm na výšku :D

Image
10 355 cards in collection
User avatar
pavelini
Začátečník
Začátečník
Posts: 21
Joined: 03 May 2008, 22:35
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by pavelini »

Karty dávám do krabice. :o
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Šlaušek
Guru fora
Guru fora
Posts: 406
Joined: 02 May 2008, 22:31
Location: Přerov - Czech Republic
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by Šlaušek »

Já dávám taky karty do albumu. Sice jakž-takž vím kde by mohla karta,kterou hledám být,ale někdy hledám dýl než chci :D Spaceman to má parádně vyřešeny-asi to taky nějak rozdělím podle zemí-originality není nikdy dost :D Ale spíš až někdy o prázdninách,na to bude času dost :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Šlaušek - collector of autograph cards,not only...
Motorsport-cards - Aktualizace každý týden! / Update every week!
http://www.motorsport-cards.estranky.cz
User avatar
gabrally
Začátečník
Začátečník
Posts: 38
Joined: 03 May 2008, 14:52
Location: Makow Podhalanski - Poland
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by gabrally »

My small collection :-) 318 cards, 3 albums ( segregators ). I collection cards an... 2 years old.
Sorry with my english... :x :cry: :lol:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
My website: http://www.RallyCards.pl
Best wishes!
frezzy
Guru fora
Guru fora
Posts: 1082
Joined: 05 May 2008, 18:45
Location: France
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by frezzy »

Classified by builders and France Championship or World Championship
I have never counted how much cards i have :oops:

Image
My Best rallycar
Image
Luke
Člen fora
Člen fora
Posts: 11
Joined: 05 May 2008, 16:50
Location: Přerov/Vizovice
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by Luke »

Takže já osobně preferuju albumy a složky.ale někdy to leze docela do peněz,když mám kupovat album+50 složek ;) ...... momentálně mám 3 albumy a celkem 488 karet.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Spaceman
Administrátor
Administrátor
Posts: 2719
Joined: 27 Apr 2008, 11:18
Location: Kroměříž
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by Spaceman »

Nedávno jsem byl na sběratelské burze v Ostravě. Na nic zajímavého jsem bohužel nenarazil, ale všiml jsem si, že spousta prodejců měla na pohlednice speciální folie velikosti A4, kam se vešly 4 kousky na každou stranu. Pár lidí je i prodávalo, ale když jsem si odhadem spočítal, kolik bych ji potřeboval, tak bych se nedoplatil :D Kdybych to podchytil na začátku sběratelské kariéry, tak by to bylo něčem jiném, postupně bych je mohl dokupovat.

Tady je pár odkazů, co jsem našel v diskuzi na http://www.sberatel.com.
Album na pohlednice http://eshop.infofila.cz/detail.php?ID_pol=846, i když si myslím, že bohatě postačí klasické kancelářské pořadače.
Obaly na pohlednice http://eshop.infofila.cz/detail.php?ID_pol=1136. Pro začinající sběratele je to jistě super možnost archivace malých karet.
10 355 cards in collection
sebloeb
Člen fora
Člen fora
Posts: 11
Joined: 07 May 2008, 18:27
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by sebloeb »

Tyjo vy těch karet máte !!!! :shock: :cry:
User avatar
Spaceman
Administrátor
Administrátor
Posts: 2719
Joined: 27 Apr 2008, 11:18
Location: Kroměříž
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by Spaceman »

sebloeb wrote:Tyjo vy těch karet máte !!!! :shock: :cry:
Ale zabralo to nějaký čas, já karty sbírám přes tři roky, ročně získám zhruba 700-800 karet. Naštěstí se každý rok množství zvětšuje :)
10 355 cards in collection
User avatar
Šlaušek
Guru fora
Guru fora
Posts: 406
Joined: 02 May 2008, 22:31
Location: Přerov - Czech Republic
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by Šlaušek »

Já mám témeř 900 karet a sbírám to od srpna 2007,ale začínal jsem asi se 150 kusy. Letos plánuju (nebo spíš doufám),že se dostanu přes 1600 karet. Nejvíc karet mi bude přibývat nejspíš z Brna (FIA WTCC,MOTO GP,Superbiky,atd.) a určitě z Barumky. Z ostatních závodů to vidím na takový průměr. 8-)
Šlaušek - collector of autograph cards,not only...
Motorsport-cards - Aktualizace každý týden! / Update every week!
http://www.motorsport-cards.estranky.cz
User avatar
Šlaušek
Guru fora
Guru fora
Posts: 406
Joined: 02 May 2008, 22:31
Location: Přerov - Czech Republic
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by Šlaušek »

Tento týden jsem překročil "bájnou" :D tisícovku a také už jsem se dal třídění karet. Nakonec jsem se rozhodl,že karty rozdělím podle zemí a každou danou zemi abecedně dle příjmení jezdců. Dneska jsem 4,5 hodiny třídil české karty rozměrů 10x15 a 21x10 a mám toho fakt dost :D. Někdy v týdnu se vrhnu na další várku karet :geek:
Šlaušek - collector of autograph cards,not only...
Motorsport-cards - Aktualizace každý týden! / Update every week!
http://www.motorsport-cards.estranky.cz
User avatar
Spaceman
Administrátor
Administrátor
Posts: 2719
Joined: 27 Apr 2008, 11:18
Location: Kroměříž
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by Spaceman »

Šlaušek wrote:Tento týden jsem překročil "bájnou" :D tisícovku a také už jsem se dal třídění karet. Nakonec jsem se rozhodl,že karty rozdělím podle zemí a každou danou zemi abecedně dle příjmení jezdců. Dneska jsem 4,5 hodiny třídil české karty rozměrů 10x15 a 21x10 a mám toho fakt dost :D. Někdy v týdnu se vrhnu na další várku karet :geek:
Díval jsem na stránky, přijmi moji gratulaci a zároveň přeju hodně pevné nervy při třídění. Moc dobře to znám :mrgreen:
10 355 cards in collection
User avatar
Šlaušek
Guru fora
Guru fora
Posts: 406
Joined: 02 May 2008, 22:31
Location: Přerov - Czech Republic
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by Šlaušek »

Spaceman wrote:
Šlaušek wrote:Tento týden jsem překročil "bájnou" :D tisícovku a také už jsem se dal třídění karet. Nakonec jsem se rozhodl,že karty rozdělím podle zemí a každou danou zemi abecedně dle příjmení jezdců. Dneska jsem 4,5 hodiny třídil české karty rozměrů 10x15 a 21x10 a mám toho fakt dost :D. Někdy v týdnu se vrhnu na další várku karet :geek:
Díval jsem na stránky, přijmi moji gratulaci a zároveň přeju hodně pevné nervy při třídění. Moc dobře to znám :mrgreen:
Díky,díky :oops: :geek:
Šlaušek - collector of autograph cards,not only...
Motorsport-cards - Aktualizace každý týden! / Update every week!
http://www.motorsport-cards.estranky.cz
jan kozak
Člen fora
Člen fora
Posts: 3
Joined: 30 Jun 2008, 18:35
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by jan kozak »

Můj příspěvek jak archivuji karty já. S mým hobby sbíráním podpisových karet z motoristického sportu jsem začal v roce 1978 (viz moje první karta od B. Waldegard). V té době se daly sehnat albumy, které jsem rozebral na jednotlivé listy (obdoba dnešních čtvrtek A4) a na ně umisťoval karty pomocí fotorůžků. Ke kartám jsem si vyráběl jmenovky z propisotu, někdy jsem přidal i různá loga (HB-Röhrl),(Motorsport-Triner) a (Mitsubishi-Vatanen).
V současné době používám k archivaci čtvrtky A4, samolepící fotorůžky a fólie do pořadačů. Když má posádka vydány i tiskové materiály se sponzory, tak přidám i je (viz karty Tárnok, Baumschlager a Tanev).
V mé sbírce převažují karty z rally, které mám v pořadačích rozděleny abecedně dle států a každý stát zase abecedně dle přijmení. Karty společné (více posádek na kartě) archivuji odděleně.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by jan kozak on 05 Sep 2008, 09:04, edited 1 time in total.
User avatar
gabrally
Začátečník
Začátečník
Posts: 38
Joined: 03 May 2008, 14:52
Location: Makow Podhalanski - Poland
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by gabrally »

I have new album's, cards from: ÖSTERREICH, CZECH REPUBLIC, FRANCE, DEUTSCHLAND, POLAND, ITALIA, other countries and racing cards. ;)
In the moment I have 394 cards.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
My website: http://www.RallyCards.pl
Best wishes!
User avatar
Šlaušek
Guru fora
Guru fora
Posts: 406
Joined: 02 May 2008, 22:31
Location: Přerov - Czech Republic
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by Šlaušek »

Sbírku už mám nějaký ten týden rozdělenou podle zemí a každou zem mám ještě abecedně rozdělenou :) Posledních pár týdnů mi karty přibývají jako divé a já to skoro nestíhám zařazovat :roll: :mrgreen: Přidávám ještě fotku mého sběratelského "koutku" :geek:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Šlaušek - collector of autograph cards,not only...
Motorsport-cards - Aktualizace každý týden! / Update every week!
http://www.motorsport-cards.estranky.cz
jan kozak
Člen fora
Člen fora
Posts: 3
Joined: 30 Jun 2008, 18:35
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by jan kozak »

Ukázka karet z mé sbírky Mitsubishi-Vatanen, Tárnok, Baumschlager
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
jan kozak
Člen fora
Člen fora
Posts: 3
Joined: 30 Jun 2008, 18:35
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by jan kozak »

Ukázka karet z mé sbírky Tanev, Stohl
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Spaceman
Administrátor
Administrátor
Posts: 2719
Joined: 27 Apr 2008, 11:18
Location: Kroměříž
Contact:

Re: Jak archivovat karty

Post by Spaceman »

V úterý se mi podařilo do pořadačů zařadit všechny karty, které jsem za poslední rok a půl získal a uložil je do skříně. Padlo na to celkem 30 pořadačů a několik desítek balení euroobalů A5 :D
A v záloze mám dalších 10 širokých pořadačů Sanyo :lol:

Image
10 355 cards in collection
Post Reply

Return to “General discussion”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest